www. .cz
celoodpružené rámy - vývoj, výroba, prodej a servis

sjezdové rámy | tlumiče | freeride rámy | foto | další info | info@benest.cz | domovská stránka | english / anglicky

Benest downhill rámy

Vlastnosti: Sjezdové rámy Benest využívají unikátní patentovaný Benest systém odpružení s progresivní závislostí stlačení pružící jednotky na zdvihu zadní vidlice, respektive na síle působící na zadní stavbu. To je realizováno speciální konstrukcí přepákování mezi zadní stavbou, tlumičem a mezi přední částí rámu. Downhill rámy Benest jsou svařeny pomocí automatů v ochranné atmosféře metodou WIG z chrom-molybdenové oceli SANKO 25CrMo4. Umístěním otočného bodu zadní stavby je docíleno minimálního vlivu šlapání na propružování, kyvná vidlice příznivě ovlivňuje kvalitu pérování a zaručuje minimální změnu rozvoru kol při propružení. Kyvná vidlice zadní stavby modelu DH 200 je zhotovena svářením a změna konstrukce a mateirálu koncovky zvyšuje přispívá ke zvýšení její pevnosti oproti dřívějším modelům. Okolí hlavové trubky je masivně zpevněno. Otočná uložení jsou v současné době realizována jehlovými ložisky, která zajišťují vyšší životnost než dosud užívaná levnější SKF pouzdra. Ta jsou ještě použita u modelu DS 120. Přepákování je provedeno ze kvalitních slitin Al a je použit již osvědčený tlumič Benest. Hlavová trubka modelu DH 200 je provedena pro použití moderního integrovaného hlavového složení. Součástí rámové sady je spodní napínák řetězu a speciální horní vodítko řetězu určené pouze pro tento rám. Spolu s rámem DH 200 je dodáváno integrované hlavové složení 1-1/8". Díky velmi citlivé regulaci tlumiče je možno nastavit požadovanou míru tlumení, dodávány jsou různé tvrdosti pružin tlumičů s přihlédnutím k hmotnosti jezdce. Pérování je velmi citlivé, reaguje již na sebemenší podněty terénu. Jeho průběh je lineární, ke konci zdvihu je cítit nárůst progresivity. Tlumič nepracuje na doraz a rám se velmi osvědčuje v terénech s opravdu velikými kamenitými poli či brzdovými výmoly.

KótaPopis DH 200 DS 120
AÚhel sedlové trubky 65° 65°
B Úhel hlavové trubky 66° 68°
C Délka horní trubky 523 mm / 20.6" 529 mm / 20.8"
DDélka sedlové trubky 400 mm / 15.7" 354 mm / 13.9"
E Délka zadní stavby420 mm / 16.5"425 mm / 16.7"
FZdvih přední vidlice 180-200 mm / 7"-7.8"120 - 130 mm / 4.7" - 5.1"
G Výška středu380 mm / 14.9"345 mm / 13.6"
HPrůměr hlavového složení Integraded 1 1/8"Oversize 31,8 mm / 1 1/8"
JObkročná výška 733 mm / 28.9"675 mm / 26.6"
N Rozteč os tlumiče235 mm / 9.3"205 mm / 8"
QOdskok sedlové trubky66 mm / 2.6"66 mm / 2.6"
SPrůměr sedlové trubky 29.8 mm / 1.2"29.8 mm / 1.2"
TZdvih zadní stavby 200 mm / 7,8"120 mm / 4.7"
W Rozchod kol1 130 mm / 44.4"1 090 mm / 42.9"

Užití: Rám Benest DH 200 je vhodný rám pro závodní sjezdová DH kola. Rám je zcela unikátně vybaven dvěma IS úchyty pro kotoučové brzdy uvnitř a vně zadní pevné koncovky, pro tento účel speciálně vyráběné. Na rámu jsou rovněž úchyty pro hadice brzd. Šíře zadní stavby v místě průchodu pláště je 80 mm, tomu odpovídá plášť šíře 2,6". Rám Benest DS 120 je určen spíše pro dual slalomová kola a sjezdová kola pro lehčí terény.
Montáž: Rám Benest je vyroben a dodáván ve stavu způsobilém k okamžité montáži. Použitý tlumič Benest je snadno nastavitelný bez nástrojů.Tlak ve vyrovnávací komoře je nastaven při výrobě. V žádném případě nesmí být manipulováno s ventilkem. Od výrobce je na tlumiči nastaven maximální útlum, tj. regulační kotouč je otočen úplně doprava. Regulace se provádí otáčením kotouče doleva; celý rozsah tlumení je 1,5 až 2 otáčky. Regulační kotouč útlumu se smí otočit maximálně 4 otáčky doleva, při dalším otáčení hrozí unik oleje. Tlumič v žádném případě nesmí být rozebírán. Speciální horní vodítko je nutno pečlivě nastavit na závěr montáže kompletního kola.
Údržba a servis: Rám Benest nepožaduje žádnou speciální údržbu. Před manipulací s regulační maticí pružiny tlumiče musí být závit na tělese tlumiče vždy zbaven nečistot. Nesmí být manipulováno s ventilkem. Výměnu oleje v žádném případě neprovádějte sami. Výměna oleje se provádí podle náročnosti provozu, minimálně 1x za sezónu. Záruční a pozáruční servis rámu i tlumiče provádí výhradně výrobce v krátkých dodacích lhůtách, popřípadě jím pověřená opravna.
Příslušenství: Pro rámy Benest jsou na zvláštní objednávky zákazníků dodávány součástky jako náhradní díly: pružiny tlumiče, systém přepákování kompletní, případně jednotlivé díly přepákování - čepy, ložiska, apod., zadní stavbu, středové ložisko, dále montážní nerezové šrouby a matice, apod. Přesto však doporučujeme nechat si provést opravu rámu i tlumiče u výrobce.
Nabídka: Rámy Benest jsou dodávány pouze přímo od výrobce a zasílány poštou na dobírku zákazníkům v celé ČR a na Slovensku. Aktuální ceník je zde.

sjezdové rámy | tlumiče | freeride rámy | foto | další info | info@benest.cz | domovská stránka | english / anglicky

Copyright © 2014 Benest CZ, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena